Biuro prasowe

Łazienka – aranżacje i pomysły na wyjątkowy wystrój 2022

Nowoczesne łazienki w 2022 roku coraz częściej nawiązują swoim wystrojem do natury i ponadczasowej elegancji. Dlatego w inspiracjach znajdziemy między innymi materiały przypominające w dotyku naturalne faktury, a także delikatne kształty poszczególnych elementów wyposażenia i neutralne kolory.

Tego typu projekty łazienek pozwalają na stworzenie komfortowych wnętrz, które sprzyjają odprężeniu i wprawiają w lepszy nastrój. Warto przy tym wspomnieć, że inwestorzy oraz projektanci chętnie decydują się również na rozwiązanie, które są przyjazne środowisku. Dzięki temu nie tylko mamy pozytywny wpływ na otaczającą nas naturę, ale możemy zmniejszyć wysokość comiesięcznych kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania.

Inspiracje łazienki – nowoczesna przestrzeń kąpielowa

Przemyślane aranżacje łazienek skupiające się między innymi na stworzeniu komfortowych przestrzeni kąpielowych zapewniają domownikom wyjątkowy relaks i możliwość odprężenia całego ciała pod prysznicem czy podczas kąpieli w wannie. Niezwykle popularna inspiracja łazienki w 2022 roku to między innymi prysznic pozbawiony wysokiego brodzika. Zamiast niego pojawiają się ultrapłaskie brodziki lub dno wyłożone łazienkowymi płytkami wykonanymi pod odpowiednim kątem. Takie rozwiązanie sprawia, że łazienka tworzy otwartą przestrzeń i sprawia wrażenie niezwykle przestronnej. Warto wspomnieć, że wyjątkowe ultrapłaskie brodziki znajdziemy między innymi w ofercie marki Laufen w kolekcji Laufen Pro. Są one wykonane z innowacyjnego materiału kompozytowego Marbond®, który swoją delikatną strukturą przypomina naturalne materiały. Ponadto brodziki występują w kilku różnych wersjach kolorystycznych oraz rozmiarach z możliwością przycinania, co pozwala na ich łatwe dopasowanie do całej aranżacji łazienki.

Mówiąc o przestrzeniach kąpielowych, nie sposób pominąć również wanien. Nowoczesne aranżacje łazienek coraz częściej wykorzystują wanny wolnostojące, które pięknie się prezentują i zapewniają wyjątkowy komfort podczas kąpieli. W przypadku marki Laufen niesłabnącym uznaniem cieszy się kolekcja wanien z takich serii jak Kartell·Laufen, INO, Palomba Collection, The New Classic oraz Il Bagno Alessi One. Wolnostojące wanny z wymienionych kolekcji powstają z akrylu lub z nowoczesnego materiału Sentec®, który podobnie jak Marbond® wyróżnia się przyjemną w dotyku fakturą oraz świetnymi właściwościami termoizolacyjnymi. Ponadto świetnie sprawdzają się zarówno w łazienkach nowoczesnych, jak i w tych urządzonych w klasycznym stylu (kolekcja The New Classic). Warto przy tym wspomnieć, że w zależności od preferencji inwestorzy mogą zdecydować się na wanny cechujące się podwójnym oparciem i szerszym dnem pozwalającym na kąpiele we dwoje, a także na wanny z oświetleniem LED czy powietrznym masażem.

owalna wanna wolnostojąca The New Classic
wanna Kartell Laufen
ryflowana wanna wolnostojąca Sonar

Funkcjonalne aranżacje łazienek – umywalki dopasowane do potrzeb domowników

Oprócz zaaranżowania przestrzeni kąpielowej warto również poświęcić więcej uwagi dobrze dobranym umywalkom. Okazują się one jednym z tych elementów wyposażenia łazienki, z których korzystamy najczęściej, dlatego warto zadbać o to, aby były one dopasowane do wymagań domowników. W nowoczesnych projektach łazienek coraz częściej można spotkać się z umywalkami nablatowymi, które stanowią wyjątkowe uzupełnienie całej aranżacji. Godnym uwagi przykładem takiej umywalki są między innymi modele z kolekcji Sonar, która powstała z innowacyjnego materiału Saphirkeramik. Dzięki temu umywalki wyróżniają się niezwykle nowoczesnymi kształtami o wyjątkowo cienkich ściankach. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że niektóre modele umywalek są również dostępne w wersji z ozdobnym ryflowaniem, które dodaje poszczególnym aranżacjom charakteru. Wspomniana kolekcja bardzo dobrze sprawdzi się zarówno w mniejszych, jak i większych łazienkach ze względu na duży wybór umywalek o różnych wymiarach – najmniejsza umywalka z kolekcji Sonar mierzy zaledwie 34 cm szerokości.

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się również umywalki podwójne, które bardzo dobrze sprawdzają się w łazienkach małżeńskich lub przeznaczonych dla liczniejszej rodziny. Wówczas w godzinach porannych można szybciej przyszykować się do pracy lub szkoły, nie martwiąc się o zajętą łazienkę. Z tego też powodu ciekawym rozwiązaniem staje się inwestycja w podwójną umywalkę lub szerszy blat i dwie osobne umywalki o nieco mniejszych wymiarach, które również zapewnią domownikom większy komfort podczas codziennego dbania o higienę. W przypadku marki Laufen umywalki nablatowe o modnych kształtach i przemyślanych wymiarach znajdziemy również w takich kolekcjach jak Palomba Collection, Kartell·Laufen, INO, Sonar oraz The New Classic.

czarna umywalka nablatowa
Podwójna umywalka nablatowa Sonar
owalna umywalka nablatowa Laufen