NASZA FIRMA

Osobowość tej bardzo tradycyjnej szwajcarskiej marki tworzą wzornictwo, jakość i funkcjonalność. LAUFEN, to marka premium i część grupy Roca. Jest jednym z wiodących światowych producentów z globalną siecią dystrybucji.

Najważniejszą kompetencją firmy jest doświadczenie w produkcji wyposażenia łazienkowego. Od ponad 130 lat marka LAUFEN wykorzystuje jeden z najstarszych znanych człowiekowi materiał  - szlachetną ceramikę. W najnowocześniejszych  fabrykach firmy powstają  z legendarną szwajcarską precyzją innowacyjne produkty sanitarne. Doświadczenie w tworzeniu rozwiązań łazienkowych marka Laufen nabywa przez swoją długą obecność na rynku i znajomość wyszukanego designu. Produkty LAUFEN są unikatowe, ponieważ powstają z połączenia szwajcarskiego designu i włoskiego  wzornictwa. Emocje południa łączą się z północną precyzją.

Jakość w przypadku naszych produktów przekłada się na precyzyjny proces produkcji oraz szereg praktycznych korzyści dla klienta.  Produkty Laufen uwzględniają oszczędne wykorzystanie wody, tak cennego surowca, ponieważ firma jest zaangażowana w ochronę zasobów naturalnych i produkcję przyjazną dla środowiska.


LAUFEN FAKTY I LICZBY

FORMA PRAWNA Korporacja
Rok założenia 1892
Siedziba główna Laufen, Szwajcaria
Zarząd Antonio Linares (Senior Managing Director)
Asortyment Umywalki, toalety, bidety, wanny, brodziki, systemy hydromasażu, meble, akcesoria, baterie
Zakłady produkcyjne Laufen / Szwajcaria, Gmunden / Austria; Bechyně i Znojmo / Republika Czeska; Gliwice i Gryfice / Polska
Oddziały handlowe Albania, Argentyna, Australia, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Hongkong, Węgry, Indie, Włochy, Łotwa, Litwa, Macedonia, Malezja, Mołdawia, Czarnogóra, Maroko, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Chiny, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Wielka Brytania, USA
Obecność na całym świecie
Wielkość produkcji 3 mln sztuk ceramiki sanitarnej rocznie

1892

ROK ZAŁOŻENIA

+3 mln

  SZTUK CERAMIKI SANITARNEJ PRODUKOWANEJ ROCZNIE

6

FABRYK W EUROPIE

PRODUKCJA

Doświadczenie i szczegółowa wiedza dotycząca produkcji pozwala na tworzenie najbardziej wymagających projektów. Tak ambitne  i innowacyjne projekty są możliwe do realizacji dzięki ścisłej współpracy działu rozwoju i produkcji. Łączy je chęć ciągłego poszukiwania i optymalizacji.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Zaangażowanie LAUFEN w zrównoważony rozwój jest częścią misji firmy, która pragnie być najlepszą marką łazienkową premium szanującą środowisko. Dlatego LAUFEN szuka ekologicznych rozwiązań w całym cyklu życia produktu.

BIM

Laufen zdaje sobie sprawę z wielkiego znaczenia, jakie zarządzanie informacją (BIM) będzie miało dla przyszłych procesów biznesowych, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Wielu uczestników projektu już inwestuje część swoich zasobów w tę platformę. System oparty jest na wirtualnym modelu wykorzystującym obiekty parametryczne, dostarczając wszystkim uczestnikom projektu informacji, które ewoluują przez cały cykl życia budynku.

REFERENCJE

Budynki na całym świecie autorstwa renomowanych architektów, w których zastosowano produkty LAUFEN.