1892

Historia sukcesu firmy „Tonwarenfabrik LAUFEN“ rozpoczęła się 4 lipca 1892 roku wraz z produkcją materiałów budowlanych m.in. cegieł. Firmę założyli: Albert Borer, Johann Spillmann i Joseph Gerster-Roth.

1898

Rośnie popyt na wyroby ceramiczne, który sprawia, że rozpoczyna się ​​budowa drugiej fabryki w LAUFEN. Fabryka, która rozpoczęła produkcję w 1898 roku, służyła głównie do produkcji dachówek i cegieł oraz rur drenażowych.

1905

Na terenie obiektu rozpoczyna działalność stołówka, w której pracownicy otrzymują wysokiej jakości posiłki za 40 centów.

1924

Przejęcie Aktienziegelei Allschwil, która produkowała kominy Allschwil i cegielni Tranzer pozytywnie wpłynęło na rozwój tego sektora  w dolinie LAUFEN.

W efekcie zostaje uruchomiony trzeci piec. W tym samym roku kapitał zakładowy „Tonwarenfabrik LAUFEN” zostaje podwyższony do 1 miliona franków szwajcarskich.

1925

Zgodnie z zarządzeniem Guido Gerstera, CEO i członka rady nadzorczej Tonwarenfabrik LAUFEN, 26 listopada zostaje powołana „Aktiengesellschaft für keramische Industrie LAUFEN”. Wprowadzona zostaje glina szamotowa, która umożliwia produkcję umywalek i zlewozmywaków.

1931-1933

Pod marką KILVIT zostaje wprowadzony innowacyjny materiał przypominający porcelanę. KILVIT jest znacznie trwalszy niż szamot, a modele są całkowicie białe i cechują się gęstą strukturą.

1934

Powstaje fabryka do produkcji płytek ceramicznych. W ten sposób firma „AG für keramische Industrie” stała się pierwszym producentem płytek ściennych w Szwajcarii, obsługującym krajowy przemysł budowlany w latach wojny.

1938

Po rozpoczęciu produkcji płytek ściennych następuje rozwój produkcji płytek podłogowych. W LAUFEN powstaje kolejna fabryka do produkcji płytek podłogowych. W tym trudnym okresie powstają nowe miejsca pracy.

1949

Po drugiej wojnie światowej następuje rozbudowa Szwajcarskiej Sieci Kolei Federalnych SBB , co wiąże się z rozwojem elektryfikacji. Dlatego w firmie Laufen rozpoczyna się produkcja elementów elektroceramicznych - głównie izolatorów. Firma staje się znaczącym dostawcą SBB.

1952

W krótkim czasie „AG für keramische Industrie LAUFEN” w Campo Largo, w regionie Kurytyby, buduje nową fabrykę, która będzie również produkować płytki ścienne i podłogowe w Brazylii. Firma jest zarejestrowana pod nazwą INCEPA S.A.

1967

LAUFEN nabywa wiedeńską spółkę OESPAG (Österreichische Sanitär-Keramik und Porzellanindustrie AG), która posiada dwa zakłady produkcyjne w Gmunden i Wilhelmsburg.

1970

Powstaje nowa forma organizacyjna „Keramik Holding AG LAUFEN” w odpowiedzi na większą firmę i potrzebę skutecznego kierowania 4000 pracowników w różnych lokalizacjach w Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Hiszpanii i Brazylii.

1971

Postępujący rozwój firmy wymusza konieczność powstania nowej siedziby. Architektem nowego obiektu jest Giuseppe Gerster, wnuk założyciela firmy Josepha Gerstera.

1973

"W sobotę 3 sierpnia tuż przed 15:00 w fabryce płytek podłogowych należącej do Tonwarenfabrik LAUFEN AG wybuchł pożar. Jego źródłem był palnik olejowy w piecu I. Pomimo szybkiej reakcji ogień zniszczył dużą część fabryki." [źródło: media]

1982

Po raz pierwszy został zaprezentowany publicznie w październiku 1982 r. ceramiczny odlew ciśnieniowy, opracowywany przez firmę Keramik LAUFEN. Nowa technologia, wyznacza nowe standardy w branży sanitarnej. To umożliwia firmie LAUFEN zwiększenie zdolności produkcyjnych, efektywności i produkcji na większą skalę.

1986

Emisja 140 000 akcji po 650 SFr za akcję.

1990

LAUFEN w coraz większym stopniu koncentruje się na wzornictwie. Porsche Design to pierwsze biuro międzynarodowe zaproszone do współpracy.

1997

W latach 1992-1997 firma decyduje się na zewnętrzne źródła finansowania, aby zrestrukturyzować grupę.

1999

LAUFEN staje się częścią grupy ROCA, a tym samym należy do jednego z największych i najbardziej wpływowych przedsiębiorstw w branży łazienkowej.

2002

W 2002 roku LAUFEN wprowadził na rynek „Tam Tam”, pierwszą na świecie umywalkę stojącą, odlaną z jedne części. Umywalka należy do prestiżowej kolekcji ILBAGNOALESSI One zaprojektowanej przez Stefano Giovannoni.

2009

Otwarcie spektakularnego obiektu Forum LAUFEN i przeniesienie siedziby firmy i fabryk Similor do miejscowości LAUFEN. To ostatni ważny krok, w tworzeniu szwajcarskiego centrum kompetencji w zakresie przestrzeni łazienkowej w LAUFEN.

2013

Dzięki innowacyjności nowej generacji ceramiki „SaphirKeramik“ LAUFEN przedstawia przełomową nowość i wyznacza nowe standardy w projektowaniu łazienek.

2017

Keramik LAUFEN obchodzi 125-lecie istnienia.