Aktualności i wydarzenia

Targi designu 4DD z marką Laufen. Ikoniczna kolekcja powraca.

W tegorocznej edycji targów designu i architektury 4DD nie może zabraknąć marki Laufen. Mamy nadzieję zaskoczyć gości nową wersją legendarnej kolekcji Alessi oraz mieniącymi się nowymi kolorami i wykończeniami innych nowości m.in. kolekcji Kartell.Laufen. To wyjątkowe wydarzenie w naszym regionie sponsoruje marka Laufen.

Przede wszystkim zobaczymy po raz pierwszy w Polsce ikoniczną serię – ILBAGNOALESSI, która powraca w kompletnie odnowionej formie, w wyniku ewolucji materiałów i technologii. Kolekcja obejmuje umywalki i meble, toalety, bidety oraz wannę.

Projekt łazienki, który od wielu lat tworzy czarujący efekt charakteryzuje się ponadczasową formą, stworzoną z wyobraźnią oraz odrobiną ekscentryczności. Został stworzony przez znanego włoskiego projektanta Stefano Giovannoni.

Debiut ILBAGNOALESSI miał miejsce 20 lat temu. Obecnie jest odzwierciedleniem innego podejścia do projektowania co było możliwe dzięki współpracy dwóch firm Alessi i Laufen. Obie są przykładem wysokiej jakości ekspertów w swoich dziedzinach. To firmy, które poszukują nowego kodu komunikacji opartej na wyobraźni tak oczekiwanej dziś przez klientów.

To holistyczna idea łazienki, której celem jest znaleźć maximum ekspresji w perfekcyjnym balansie pomiędzy formą i funkcją, projektem a wykonaniem, poetycznością a innowacjami technologicznymi. Reinterpretacja klasyki w połączeniu z płynnymi liniami przynosi efekt organicznej rzeźby.

Łazienka Laufen Alessi

Lekkość jak nigdy dotąd.

Nowe technologie i materiały pozwoliły na stworzenie unikatowych kształtów umywalek o cienkich ściankach z trwałego i jednocześnie plastycznego materiału. Śmiałe, nowe lekkie formy byłyby nie do pomyślenia jeszcze 20 lat temu. W ten sposób powstała nowa interpretacja ikonicznej umywalki „Tuna”.

Nowością, która nadaje nowego charakteru kolekcji są także zaskakujące kolory i wykończenia w tym matowe, przynoszące nowe doznania estetyczne.

umywalka Tuna Alessi Laufen

Na stoisku ponadto zobaczymy nowe wersje kolekcji Kartell.Laufen, w kolorach i wykończeniach, których jeszcze nie było: kolekcję Lua i Lani, cieszące się rosnącym zainteresowaniem na polskim rynku czy też umywalki Savoy z ciekawą ofertą praktycznych modeli.

Zapraszamy również na panele dyskusyjne z udziałem naszych ekspertów. W tym roku skupiliśmy przede wszystkim na zagadnieniach zrównoważonego rozwoju:

Marek Słaboń  – Dyrektor Handlowy 
26 stycznia 2023 r. | 12.30-14.00 
DESIGN
#4DEVELOPMENT. TAKIE WYPOSAŻENIE WNĘTRZ MA SENS
Jak z Instagrama, ale czy ekologicznie i z dobrym designem? O wnętrzarskich wyborach Polaków  

Joanna Dec Galuk – Dyrektor marketingu 
UDZIAŁ W DYSKUSJI
26 stycznia 2023 r. | 14.45-16.15 
TECHNOLOGIE
#4DEVELOPMENT. TE MATERIAŁY WYBIERAJMY
Recycling wkracza na salony  

Jaume Cassanyer – Bespoke Laufen Project Manager 
UDZIAŁ W DYSKUSJI
27 stycznia 2023 r. | 10.00-11.00 
DESIGN
#4DEVELOPMENT. TAK TWÓRZMY RZECZY 

 

Pobierz najnowszy katalog ILBAGNOALESSI