Aktualności i wydarzenia

Saphirkeramik® – plastyczna I ekologiczna ceramika nowej generacji, tylko w marce Laufen

SAPHIRKERAMIK® czyli ceramika w nowej rewolucyjnej formule, która nie tylko pozwala tworzyć plastyczne kształty bez ograniczen, ale jest niskokosztowa w produkcji i mniej eksploatuje środowisko naturalne. Innowacyjna receptura SaphirKeramik® pozwala na swobodę w projektowaniu.Teraz umywalki są bardziej delikatne, filigranowe i plastyczne, nie tracąc jednocześnie na twardości i odporności.

Nowy materiał SaphirKeramik® został wprowadzony na rynek w styczniu 2013 r. i jest wynikiem wieloletnich prac badawczych. LAUFEN może oferować przełomową alternatywę dla tradycyjnych produktów ceramicznych. Teraz możliwe stało się tworzenie ultracienkich, 4-5 mm ścianek oraz łuków o promieniu 2–3 mm, przy zachowaniu tradycyjnego procesu produkcji. Ponadto to rodzaj ceramiki, który zużywa mniej surowców i jest lżejszy, co przekłada się na niższe koszty produkcji i logistyki, a środowisko naturalne jest eksploatowane w znacznie mniejszym stopniu. A to dziś tak konieczne w świecie, w którym niezbędna jest zredukowana konsumpcja.

Kolejne odsłony SaphirKeramik® pokazują jego wyjątkowość poprzez design, ale również jako najbardziej higienicznego, wytrzymałego i nadającego się do recyklingu materiału. SaphirKeramik® cechuje się również większą wytrzymałością na zginanie, poszerzając zakres jego zastosowania. Ponadto nowa ceramika pozwala na produkcję większych modeli nawet do 120 cm.

Zaskakującym rezultatem zastosowania nowego materiału są uzyskiwane kształty i struktury umywalek. Laufen proponuje już 6 kolekcji, w których umywalki są wyjątkowe, niepowtarzalne, a każda kolekcja tworzy inny nastrój. Od minimalistycznych geometrycznych Living Square autorstwa Andreasa Dimitriardisa i KartellbyLaufen Ludovici i Roberto Palomby, przez oryginalne kształty serii Ino Toana Noygena i Val Konstantina Gricica, po Sonar Patricii Urquioli czy romantyczną odsłonę neoklasycyzmu Marcela Wandersa The new classic.

umywalka Saphirkeramik
umywalka nablatowa saphierkeramik
ceramika saphierkeramik
umywalka ścienna saphierkeramik
umywalka nablatowa saphierkeramik
umywalka blatowa saphierkeramik
umywalka ceramika saphierkeramik
umywalka ścienna the new classic saphirkeramik