Aktualności i wydarzenia

Inteligentna toaleta Cleanet Riva-zaawansowana technologia i minimalizm zapewniają idealną higienę

Już od wielu lat marka Laufen przoduje w łączeniu innowacyjnych technologii z wyszukanym, ekskluzywnym designem. Cleanet RIVA to rewolucyjna propozycja, stanowiąca perfekcyjne połączenie najwyższego luksusu, minimalistycznego designu i idealnej higieny.

Prosta w obsłudze, intuicyjna toaleta myjąca, to najnowszej generacji zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które pozwala zaspokoić najbardziej wymagające potrzeby. Ceramika o minimalistycznej formie skrywa elektronikę, a zaawansowane funkcje oczyszczania termicznego instalacji wewnętrznych toalety oraz zintegrowany system jej nieodmieniania są gwarancją perfekcyjnej i wieloletniej higieny wewnętrznych elementów urządzenia.

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu korzystania, Cleanet Riva wyposażona jest też w funkcję automatycznego oczyszczania powietrza z filtrem węglowym. Dodatkowym atutem na polu higieny jest też sama miska WC, wykonana w technologii Rimless (czyli bezkołnierzowa miska wc), pokryta powłoką Laufen Clean Coat, zapobiegającą osadzaniu się nieczystości na ceramice. Nie mniej ważne są też  zaawansowane funkcje oczyszczania termicznego instalacji wewnętrznych toalety (jedyne takie rozwiązanie na polskim rynku) oraz zintegrowany system jej odkamieniania, które są gwarancją niezawodności wewnętrznych elementów urządzenia transportujących wodę. Przy utrzymaniu toalety w czystości pomagają również udogodnienia, takie jak łatwo wypinana wolnoopadająca deska wykonana z Duroplastu, czy też system opłukiwania dyszy przed i po każdym użyciu.

Klienci doceniają Cleanet Riva także, za jej minimalistyczny wygląd skrywający najnowocześniejsze rozwiązania techniczne oraz intuicyjną obsługę, wyznaczającą nowe standardy. Jak mówi sam projektant, Peter Wirz: „powstaniu toalety Cleanet Riva przyświecała wizja maksymalnej prostoty, która jest priorytetem w naszych projektach. Konsumenci wybierają prostotę i rozwiązania skrywające elektronikę. Dlatego postanowiliśmy zaprojektować model Riva tak, by był elegancki i przypominał klasyczną miskę WC.

Cała technologia i instalacje celowo zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mieściły się w ceramice i nie były widoczne na zewnątrz. Elementem wskazującym na najwyższy poziom komfortu i higieny tej toalety jest intuicyjne i eleganckie pokrętło ze stali nierdzewnej. Jako projektanci nie znamy żadnej innej toalety myjącej, w której połączenie funkcjonalności i wzornictwa przekładałoby się na tak wysoki poziom higieny. Łatwość zachowania higieny to istotny element całej koncepcji. Projekt został dokładnie przemyślany pod tym kątem na każdym etapie”.

Dzięki przemyślanej koncepcji toaletę Cleanet Riva można obsługiwać na dwa sposoby. Podczas codziennego użytkowania można z łatwością obsługiwać toaletę za pomocą pokrętła ze stali nierdzewnej, natomiast w razie potrzeby użytkownik ma do dyspozycji pilot z ekranem dotykowym, pozwalający na zmianę ustawień. Całość zamknięta jest w gustownie wykonanym ceramicznym korpusie, ukrywającym instalacje doprowadzenia wody i zasilania, którego uniwersalny design, przypominający standardową miskę WC, pasuje do każdego wnętrza łazienki.

Pośród wielu udogodnień warto zwrócić uwagę także na silny a przy tym delikatny strumień wody, w trybie natrysku intensywnego z przepływem 5,6l/min, delikatny natrysk dla kobiet, oświetlenie LED z funkcją sygnalizacji czy możliwość ustawienia programowalnych profili użytkownika. Nie bez znaczenia jest też to, że pomimo tak wielu funkcji, Cleanet Riva wykazuje niskie zużycie energii.

Więcej o toalecie myjącej Cleanet Riva

Riva_toaleta myjąca
Riva funkcje toalety
minimalistyczna toaleta myjąca Riva
Riva toaleta myjąca
podświetlenie w misce wc