Referencje

Tate Modern Switch House, Londyn, Wielka Brytania

Nowe skrzydło galerii sztuki Tate Modern znajdującej się w południowej części Londynu, zaprojektowane przez szwajcarskich architektów Herzog & de Meuron, jest wzorowane na pierwotnej architekturze elektrowni.

Zamiarem firmy Herzog & de Meuron było uzupełnienie kultowego muru elektrowni Bankside Power Station oraz stworzenie połączenia budynków, które będą tworzyć jedność tak, aby nie było widać podziału między nimi. W wewnętrznych przestrzeniach zastosowano zatem podobną paletę surowych materiałów przemysłowych, które przywodzą na myśl oryginalną kotłownię elektrowni. Wygląd zewnętrzny kształtują poziome szczeliny w fasadzie, w których zostały umieszczone okna. Część z nich znajduje się za betonową kratą, dzięki czemu wewnętrzne powierzchnie wydają się świecić w nocy.

Architektura budynku Switch House łączy w sobie modernistyczną wrażliwość z innowacyjnym podejściem do wykorzystania materiałów i dopracowania szczegółów. Dzięki dodatkowym dziesięciu piętrom, które powiększyły powierzchnię użytkową tego najpopularniejszego muzeum sztuki nowoczesnej i współczesnej o 60%, Tate Modern Switch House stanowi nowy, iście dramatyczny element londyńskiego krajobrazu, uzupełniony o zewnętrzny taras widokowy z widokiem 360 stopni na Londyn.

Architekci                                        Herzog & de Meuron

Otwarcie                                          2016

Lokalizacja                                      Londyn, Wielka Brytania

Produkty LAUFEN                          toalety MODERNA PLUStoalety MODERNA Rtoalety LIBERTYLINE