Aktualności i wydarzenia

Targi Salone del Mobile 2024

MATTER / Snøhetta

Od 16 do 21 kwietnia LAUFEN będzie obecny na mediolańskich targach Salone del Mobile z nową prezentacją marki autorstwa Snøhetta.

Norweskie studio Snøhetta w projekcie MATTER bada haptyczną atrakcyjność naturalnych surowców, z których powstaje ceramika, jak również metalowych elementów armatury i zestawia je z zaawansowaną technologią produkcji oraz etosem projektowym marki LAUFEN.

Wzajemna interakcja wszystkich tych elementów zostanie zaprezentowana odwiedzającym w niezwykle dynamicznej formie. Surowce, z których powstają ceramika i armatura pokazane zostaną na ściennych panelach wykonanych z gliny, gipsu i mosiądzu, przywołując skojarzenia z naturą i ciepłem. Na tym tle – ustawione na wysokich półkach w industrialnym stylu – zaprezentowane zostaną najnowsze kolekcje łazienkowe LAUFEN: Meda, Kartell LAUFEN i ILBAGNOALESSI, a także innowacyjne rozwiązania z zakresu smart łazienki.

W związku ze zobowiązaniem do zrównoważonego rozwoju, wystawa LAUFEN została zaprojektowana w oparciu o podejście cyrkularne. Oznacza to, że zapewnione zostało ponowne wykorzystanie jak największej liczby użytych do jej stworzenia materiałów lub ich przeznaczenie do kolejnych zastosowań. To zaangażowanie w cykl życia materiału jest wspólnym celem marki LAUFEN oraz studia Snøhetta, dla których zrównoważony rozwój w architekturze, krajobrazie i gospodarce zasobami stoi w centrum ich działalności.

MATTER / Snøhetta
Hall 10 / Stand B21 C16
Salone del Mobile, Mediolan
16-21 kwietnia 2024

LAUFEN zaprasza również na Milan Design Week 2024:

ARCHEOLOGIA KOLORU
wystawa, której kuratorem jest Roberto Sironi

LAUFEN space
Via Manzoni, 23, Mediolan
Od poniedziałku 15 do niedzieli 21 kwietnia 2024 r