Aktualności i wydarzenia

Luksusowe łazienki – szwajcarska jakość, włoskie wzornictwo

W przypadku projektowania nowych łazienek wielu inwestorów chciałoby uzyskać wyjątkowy efekt połączenia funkcjonalności wnętrz z ich niezwykle eleganckim wystrojem.

Wówczas łazienka staje się nie tylko miejscem, w którym można zadbać o codzienną higienę, ale także idealną przestrzenią do relaksu i odprężenia po dniu pełnym wyzwań. Z tego powodu szwajcarska marka Laufen w swojej ofercie wyposażenia łazienkowego proponuje inwestorom oryginalne kolekcje powstałe w wyniku współpracy z uznanymi włoskimi projektantami. Produkty pochodzące z tego typu kolekcji wyróżniają się nie tylko wysoką wytrzymałością i precyzją wykonania, ale także niespotykanym włoskim wzornictwem oraz niekiedy kształtami inspirowanymi naturą.

Włoskie wzornictwo nawiązujące do kształtów występujących w naturze

Projektowane obecnie luksusowe łazienki to nie tylko proste formy i precyzyjne wykończenia wszystkich detali, ale także niespotykane w żadnym innym miejscu kształty wywodzące się z inspiracji zjawiskami zachodzącymi w naturze. Kolekcją, która wyróżnia się pięknym odwzorowaniem takich kształtów, jest Il Bagno Alessi One zaprojektowana dla marki Laufen przez włoskiego architekta Stefano Giovannoniego. Prace Stefano Giovannoniego spotkały się z wieloma wyróżnieniami, a także zostały zaprezentowane na wystawach w Paryżu i Nowym Jorku. Wzornictwo kolekcji Il Bagno Alessi One nawiązuje do białych kamieni wygładzanych przez systematyczne ruchy wody, co bardzo dobrze wpisuje się w stylistykę wyrobów ceramicznych.

luksusowa łazienka

Wyjątkowe kształty umywalek, wanien oraz misek WC pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że trudno przejść obok tego typu wyposażenia łazienkowego obojętnie. Nieskazitelna biel ceramiki, będąca również efektem wykorzystania innowacyjnej powłoki Laufen Clean Coat, która utrudnia gromadzenie się zanieczyszczeń, sprzyja odprężeniu i wyciszeniu, co sprawia, że z wykorzystaniem kolekcji Il Bagno Alessi One można z łatwością stworzyć spójną, relaksacyjną przestrzeń kąpielową. Warto również wspomnieć, że szwajcarska jakość wykonania poszczególnych elementów, którą zapewnia marka Laufen, sprawia, że ekskluzywne łazienki stają się inwestycją na długie lata i bardzo dobrze się prezentują mimo upływu czasu.

Nowoczesne wyposażenie łazienkowe, które zachwyca elegancją

Poszukując luksusowego wyposażenia łazienkowego, warto także zwrócić uwagę na kolekcję Kartell·Laufen. Będzie ona godną uwagi propozycją dla osób poszukujących geometrycznych i nowoczesnych elementów wyposażenia łazienki. Oprócz starannie zaprojektowanej i wykonanej ceramiki, która zachwyca minimalistycznym designem, warto zauważyć również takie elementy jak baterie łazienkowe, lampy wiszące, półki i pojemne kontenerki. Wspomniane baterie łazienkowe przyciągają wzrok za sprawą swojego oryginalnego wykończenia występującego w kilku różnych kolorach. Dzięki temu inwestorzy mogą między innymi zdecydować się na baterie umywalkowe utrzymane w luksusowych kolorach złota, różowego złota, szczotkowanej stali czy klasycznej matowej czerni. Z kolei dedykowane dodatki w postaci eleganckich lamp oraz miejsc do przechowywania pozwalają na stworzenie harmonijnej i funkcjonalnej aranżacji łazienki.