Aktualności i wydarzenia

LAUFEN Space X Monique Baumann

Przełożenie śmiałych projektów szwajcarskiej artystki na przedmioty wyposażenia łazienki zaowocowało kolorową i najbardziej niezwykłą kolekcję artystyczną LAUFEN.

Szwajcarska artystka Monique Baumann została zaproszona do reinterpretacji niektórych elementów kolekcji Kartell•LAUFEN w jej eklektycznym stylu, który łączy kolory, materiały i różne techniki kompozycyjne. W efekcie czego powstała kolekcja ceramiki oraz dysków na baterie, z których każda zawiera trzy oryginalne dzieła sztuki inspirowane pracą artystki.

Baumann w swej twórczości posługuje się szeroką gamą materiałów, począwszy od odbitek fotograficznych, poprzez wycinanki, rysunki, taśmy klejące, kartony i plakaty. Opiera się na niezwykle spontanicznym i analogowym procesie twórczym, z którego za każdym razem powstają unikalne prace.

LAUFEN dał Monique Baumann „carte blanche”, aby mogła rozwinąć swój proces twórczy. Powstałe trzy prace różnią się od siebie nie tylko doborem kolorystyki, ale przede wszystkim rodzajem zastosowanej techniki – węgiel, farba oraz kolaż.

Dzięki nowoczesnych technologiom wykonane analogowo prace mogły zostać przeniesione na wybrane elementy kultowej kolekcji Kartell•LAUFEN, takie jak duża wolnostojąca umywalka, okrągła nablatowa umywalka wykonana z materiału Saphirkeramik oraz podwieszana miska wc. Kolaże wypalane są na ceramice, aby zapewnić im trwałość.