Aktualności i wydarzenia

Gospodarka cyrkularna. Kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju

Nowe brodziki Marbond firmy LAUFEN zawierają materiał pochodzący z recyklingu.

Firma LAUFEN realizuje swoją długoterminową strategię zrównoważonego rozwoju, której jednym z elementów jest gospodarka cyrkularna. W tym celu wdrożony został kolejny etap, który opiera się na wykorzystaniu zużytych butelkach PET pochodzących z recyklingu, które nie trafiają do śmietnika tylko zyskują kolejne życie i funkcję.

 

Tworzywo z recyklingu. Jak mądrze je wykorzystać?

Jednym z najważniejszych wyzwań dla producentów, które stoją na ich drodze do bardziej zrównoważonego rozwoju, jest ekologicznych zamienników do komponentów używanych do produkcji. Dlatego też logicznym krokiem ze strony LAUFEN było poszukiwanie substytutu tradycyjnych żywic, które używane są w produkcji odlewów mineralnych Marbond.

Efekt: żywica pozyskana ze 100 butelek PET pochodzących z recyklingu może całkowicie zastąpić tradycyjną żywicę potrzebną do wykorzystania średniej wielkości brodzika.

 

 

Cechy produktów pozostają bez zmian

Wszystkie produkty wykonane z naszego „nowego Marbondu” zachowują swoje doskonałe właściwości: materiał jest trwały i solidny, łatwy do naprawy i czyszczenia. Delikatna struktura powierzchni wycisza dźwięk spadającej wody, jest antypoślizgowa i przyjemna w dotyku. Ponadto, dzięki specjalnej technice formowania, materiał ten idealnie nadaje się do indywidualnych rozwiązań i customizacji.

Jako wiodący producent produktów wyposażenia łazienki, jako pracodawca i partner,  LAUFEN wnosi  znaczący wkład w bardziej zrównoważony świat. Jesteśmy zdeterminowani, aby to zrobić.