Wzornictwo i innowacje

Cechy produktów: Meble

Aby podkreślić swoją innowacyjność, LAUFEN nieustannie tworzy produkty premium, które zapewniają najwyższy poziom komfortu i funkcjonalności w łazience.

Powierzchnie meblowe

Powierzchnie meblowe zastosowane w meblach LAUFEN dostosowane są do szczególnych warunków pomieszczenia jakim jest łazienka. LAUFEN w swoich rozwiązaniach proponuje szereg różnych powierzchni zoptymalizowanych zgodnie z przeznaczeniem i długą gwarancją użytkowania.

Fornir:
Przytulna łazienka z prawdziwego drewna. Klasyczne forniry drewniane zapewniają doznania i wygląd prawdziwego drewna. Są odporne na wilgoć i mają wzmocnione krawędzie, dzięki czemu są odporne na uderzenia. Forniry z prawdziwego drewna zastosowano między innymi w kolekcjach Lb3, PALOMBA (dąb i Makassar) oraz ILBAGNOALESSI One ‘noce canaletto’.

Lakierowane powierzchnie meblowe:
Klasyczne wykończenia na wysoki połysk wykonujemy z dwuskładnikowych wodoodpornych farb, które gwarantują idealnie gładkie powierzchnie w szerokiej gamie kolorów. Klasyczny wysoki połysk lakieru występuje w serii IL BAGNO ALESSI One – meble białe, Kartell by Laufen, LAUFEN proponuje również 38 dodatkowych kolorów w seriach mebli LAUFEN Case i Pro.

Powłoki foliowe:
Zastosowanie folii PVC na całej powierzchni mebla wraz z krawędziami powoduje, że są one odporne na zadrapania, wodę oraz światło. Zastosowanie tej metody pozwala na dowolność w projektowaniu mebla, szczególnie takich elementów jak zintegrowane uchwyty. Firma LAUFEN wykorzystuje powłoki foliowe w seriach produktów LAUFEN Pro i Case.

Powierzchnie laminowane:
Powierzchnie te są łatwe w utrzymaniu czystości oraz odporne na działanie promieni UV, niewrażliwe na alkohol, rozpuszczalniki organiczne i wodę. Powierzchnie laminowane LAUFEN są wyjątkowo odporne na uderzenia i zadrapania. Wykorzystywane są między innymi w kolekcjach PALOMBA.

Powierzchnie plastikowe o wysokim połysku:
W przypadku mebli Mimo firma LAUFEN zdecydowała się na zastosowanie nowatorskich, łatwych w czyszczeniu i wyjątkowo trwałych powierzchni o wysokim połysku. Wykonane są one z polietylenu (PET) – materiału szczególnie łatwego do recyklingu. Materiał ten jest także bardzo atrakcyjny wizualnie.

Inteligentne detale

Systemy przechowywania:
Systemy przechowywania przeznaczone do szuflad z kolekcji ILBAGNOALESSI One oraz Palomba pozwalają przechowywać przedmioty w sposób uporządkowany i zapobiegają tworzeniu bałaganu przy szybkim zamykaniu szuflady.

System cichego domykania:

Trzaskania drzwiczkami da się uniknąć: w firmie LAUFEN system cichego domykania oznacza delikatnie zamykające się drzwiczki i szuflady. System jest standardowo zastosowany we wszystkich meblach marki LAUFEN. Delikatne zamykane drzwi meblowych i szuflad – to standard który można odczuć ale nie usłyszeć.

System montażu 3D:

Komfort w każdym szczególe na każdym etapie użytkowania mebli Laufen:  elastyczny i regulowany system montażu 3D upraszcza i przyspiesza montaż mebli LAUFEN.

Syfon oszczędzający miejsce:

Meble podumywalkowe firmy LAUFEN są wyposażone w innowacyjny, oszczędzający miejsce syfon. Dzięki niemu nie ma konieczność wykonywania wycięć na syfon w szufladach. Zyskujemy tym samym cenną przestrzeń do przechowywania i możliwość jej nieograniczonego wykorzystania.