Referencje

Elbphilharmonie, Hamburg, Niemcy

Imponująca szklana fasada i dach w kształcie fali Elbphilharmonie wyrasta z byłego budynku Kaispeicher, historycznego magazynu herbaty i kakao, na zachodnim krańcu HafenCity. Ma on stanowić nowy ośrodek społecznego, kulturalnego i codziennego życia dla mieszkańców Hamburga oraz odwiedzających z całego świata.

Ten zespół budynków, zaprojektowanych przez szwajcarskich architektów Herzog & de Meuron, mieści w sobie filharmonię, salę muzyki kameralnej, restauracje, bary, taras widokowy z widokiem na Hamburg i port, apartamenty, hotel oraz parkingi.

Cechą charakterystyczną Elbphilharmonie jest obecność 1000 paneli okiennych wykonanych tak, aby wychwytywały i odbijały kolor nieba, promienie słoneczne, wodę i miasto oraz zamieniały salę koncertową w gigantyczny kryształ. Każdy panel może zostać podświetlony osobno.

Sercem Elbphilharmonie jest Sala Wielka ze sceną umiejscowioną w centrum sali koncertowej, otoczoną balkonami z miejscami dla 2 100 gości. Ogromny reflektor dźwięku zawieszony wysoko nad sceną wspomaga specjalne panele ścienne i sufitowe w rozprowadzaniu dźwięku do każdego zakątka przestrzeni.

Toalety Elbphilharmonie ze wspaniałymi widokami na miasto i port są wyposażone w umywalki Palomba Collection.

Pomiędzy starym magazynem, a szklaną strukturą znajduje się Plaza – piękny taras widokowy otaczający cały budynek. Na wysokości 37 metrów nad ziemią odwiedzający mogą cieszyć się spektakularnym widokiem 360º na miasto i port. Stąd, korzystając ze schodów lub wind, mogą przejść do sal koncertowych, hotelowego holu oraz sklepu Elbphilharmonie Shop.

Elbphilharmonie jest charakterystycznym obiektem widocznym z daleka, który stanowi zupełnie nowy, pionowy akcent w poziomym krajobrazie Hamburga.

Architekci                                     Herzog & de Meuron

Otwarcie                                       2017

Lokalizacja                                   Hamburg, Niemcy

Produkty LAUFEN                       PALOMBA COLLECTION washbasins