Aktualności i wydarzenia

Aranżacja nowoczesnej łazienki z kolekcją Sonar

Pojawienie się nowoczesnej kolekcji Sonar w ofercie marki Laufen to odpowiedź na potrzeby inwestorów poszukujących niezwykle estetycznych i funkcjonalnych elementów wyposażenia łazienki.

Oryginalne kształty oraz staranne wykończenie wszystkich ceramicznych wyrobów sprawia, że łazienki zaaranżowane z wykorzystaniem kolekcji Sonar zyskują wyjątkowy, niespotykany nigdzie indziej charakter. Warto przy tym wspomnieć, że znana i ceniona projektantka, Patricia Urquiola, zadbała o to, aby stworzona przez nią kolekcja pozwalała na kompletne wyposażenie każdej łazienki. Dzięki temu wnętrza pomieszczeń prezentują się niezwykle spójnie, tworząc przestrzeń idealną do relaksu i do zadbania o codzienną higienę.

Nowoczesna aranżacja łazienki – na jakie elementy wyposażenia wnętrza warto się zdecydować?

Przygotowując projekty łazienki nowoczesnej, warto przede wszystkim zadbać o to, aby wnętrze odpowiadało wszystkim potrzebom domowników i było dopasowane do ich gustu. Wspomniana kolekcja Sonar będzie idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie estetykę, funkcjonalność oraz kreatywność czyniącą nawet z podstawowych elementów wyposażenia domowe dzieła sztuki. Warto między innymi zwrócić szczególną uwagę na umywalki, które w przypadku kolekcji Sonar występują zarówno w niewielkich wymiarach z myślą o mniejszych łazienkach (34 cm szerokości), jak i większych mierzących 80 lub 100 cm szerokości. Co więcej, dużym zainteresowaniem cieszą się umywalki podwójne z ozdobnym ryflowaniem, które bardzo dobrze sprawdzają się w głównej łazience.

Laufen Sonar aranżacja łazienki
nowoczesna łazienka laufen sonar
nowoczesna łazienka laufen sonar

Niewątpliwą zaletą projektów nowoczesnych łazienek z wykorzystaniem umywalek Sonar staje się możliwość poznania wszystkich zalet innowacyjnego materiału Saphirkeramik, z którego wykonana jest każda umywalka z tej kolekcji. Saphirkeramik pozwala na stworzenie umywalek cechujących się niezwykle cienkimi ściankami i oryginalnymi kształtami, które byłyby niemożliwe do uzyskania przy wykorzystaniu zwykłej ceramiki. Ponadto wspomniany materiał mimo delikatnie wyglądającej konstrukcji wyróżnia się wysoką wytrzymałością, stając się tym samym inwestycją na długie lata komfortowego użytkowania. Dzięki temu nowoczesne łazienki bardzo dobrze się prezentują oraz zachwycają funkcjonalnością.

Łazienka nowoczesna inspiracje – komfortowa przestrzeń kąpielowa z kolekcją Sonar

W przypadku nowoczesnej aranżacji łazienki niezwykle ważnym miejscem staje się również starannie zaprojektowana przestrzeń kąpielowa. Tego typu zakątek łazienki pozwala domownikom na odprężenie się po dniu pełnym wyzwań i na rozluźnienie całego ciała. W kolekcji Sonar pojawiają się nowoczesne wanny cechujące się nieco innym sposobem montażu: wanna przyścienna oraz wanna wolnostojąca. Model przyścienny powstał z nowoczesnego materiału Sentec®, który wyróżnia się niezwykle miłą w dotyku fakturą oraz odpornością na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto sama wanna została wyposażona w dodatkową półkę na baterię, którą można również wykorzystać jako miejsce na kosmetyki czy akcesoria.

Wanna wolnostojąca z kolekcji Sonar pozwala na stworzenie nowoczesnej łazienki inspirowanej najnowszymi trendami. Proponowana wanna powstała z materiału kompozytowego Marbond®, który podobnie jak Sentec® wyróżnia się przyjemną dla ciała fakturą i który podlega renowacji przy wykorzystaniu dedykowanych zestawów naprawczych. Ponadto niewątpliwą zaletą wanny wolnostojącej z kolekcji Sonar są trójwymiarowe ryflowania, które dodają łazienkom niepowtarzalnego charakteru. Warto wspomnieć, że do wanien można dokupić dedykowane oparcie na plecy, którego przemyślany kąt nachylenia zapewnia wyjątkowy odpoczynek.