Referencje

56 LEONARD STREET, NOWY JORK, STANY ZJEDNOCZONE

Na Manhattanie wśród gąszczu wieżowców wyrósł jeszcze jeden, bardzo nietypowy, z daleka przykuwający uwagę. Zaprojektowany został przez słynne szwajcarskie studio architektoniczne Herzog & de Meuron i rozbudowany przez Alexico Group. Stał się najbardziej nietypowym, luksusowym budynkiem mieszkalnym na nowojorskim rynku. Projekt 56 Leonard Street jest oparty na koncepcji indywidualnego charakteru każdego domu, jaki się w nim znajduje.

Ten 60-piętrowy budynek o wysokości 250 m to pionowa, szklana budowla z wyjątkowymi apartamentami, z których roztacza się zapierający dech w piersiach panoramiczny widok na Manhattan, aż po sam Ocean Atlantycki. U podstawy wieżowca umieszczono rzeźbę ze stali nierdzewnej autorstwa Anisha Kapoora.

Wnętrza zdecydowanie wyróżniają się nawet wśród najbardziej luksusowych apartamentów Nowego Yorku. Herzog & de Meuron wypełnili wnętrza specjalnie zaprojektowanym wyposażeniem m.in rzeźbionymi kominkami na całą wysokość ściany, które sprawiają, że duży pokój staje się centrum mieszkania.

Aby sprostać wymaganiom indywidualnych rozwiązań łazienkowych o niedoścignionej jakości, architekci wykorzystali szeroką wiedzę Laufen z zakresu niestandardowej produkcji. Koncepcja indywidualizmu jest obecna w każdym pomieszczeniu, również w łazienkach, w których zastosowano szereg produktów zaprojektowanych przez architektów i dostosowanych przez firmę Laufen do konkretnych specyfikacji. Umywalki i wanny zostały wykonane z wyjątkowego materiału -Sentec. Ich kształt przypominający tabletkę nawiązuje do pozostałych form zastosowanych w mieszkaniach. Ponadto toalety Laufen Pro pokryte matowobiałą powłoką wykonaną na zamówienie stanowią idealne uzupełnienie dla tego niesamowitego projektu.

Architekci                        Herzog & de Meuron

Deweloper                        Alexico Group

Otwarcie                           2017

Lokalizacja                       New York, USA

Produkty LAUFEN        Umywalki i wanny LAUFEN BESPOKE; LAUFEN PRO WCs