ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

LAUFEN wytwarza produkty pozwalające na oszczędne zużycie cennego surowca, jakim jest woda, demonstrując w ten sposób zaangażowanie w ochronę zasobów naturalnych. Zgodnie z tą dewizą firma kładzie nacisk na przyjazną środowisku produkcję, używając zasobów (energii, surowców i wody) w możliwie jak najbardziej wydajny sposób w całym procesie produkcji. Optymalne wykorzystanie zasobów potrzebnych do produkcji zaczyna się już na etapie opracowywania nowej koncepcji produktu i jej technicznego wykonania.

 

Proekologiczna postawa LAUFEN została doceniona i w 2007 r. przyznano austriackiej fabryce nagrodę "EMAS Environment Prize 2007" za wzorowe zaangażowanie w ochronę środowiska. Od 2006 r. szwajcarska fabryka w Laufen posiada etykietę Agencji Energii w Gospodarce (EnAW), która uznała ją za firmę aktywnie zaangażowaną w działania na rzecz ochrony środowiska. LAUFEN aktywnie poszukuje przyjaznych dla środowiska rozwiązań w oferowanych produktach wyposażenia łazienek. Równie ważna dla firmy Laufen jest jakość produkowanych wyrobów, potwierdzona licznymi certyfikatami i atestami uznawanymi na całym świecie.

 

Certyfikat Swiss Q-Plus oznacza zgodność naszych produktów w normami europejskimi i bardziej wymagającymi normami szwajcarskimi. To istotny aspekt dla LAUFEN, ponieważ jedynie trwałe produkty, które wolno się zużywają, zasługują na miano przyjaznych środowisku – najpierw profilaktyka, a dopiero potem recykling. Dlatego LAUFEN pomaga klientom żyć w harmonii ze środowiskiem i obniżać koszty energii. Nasze produkty są wyposażone w najnowsze technologie oszczędzania energii i wody. Przykładem mogą być miski wc zużywające do spłukiwania opcjonalnie 4,5 l lub 3 litry wody w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami 6 lub 3 l.

 

Posiadamy w ofercie również wyjątkowo wydajne pisuary, które nie wymagają więcej niż 1 litr wody. Dla obiektów użyteczności publicznej proponujemy nawet pisuary ze specjalnym syfonem o minimalnych wymaganiach związanych z utrzymaniem: rozwiązanie 0 litrów.


 

Toalety LAUFEN o pojemności 4,5/3 litrów spełniają wszystkie wymogi funkcjonalne norm: EN 997 Klasa 1 Typ 5, EN 997 Klasa 2 i SAI/Wells 4 Stars.

Pierwsze dwa zakłady produkcyjne LAUFEN otrzymały certyfikat ISO 14001 EMAS w 1997 r. Obie fabryki otrzymały nagrodę European Environment Prize 2007 za wzorowe zarządzanie ochroną środowiska. Wszystkie zakłady produkcyjne LAUFEN posiadają obecnie certyfikaty systemów zarządzania jakością i ochroną środowiska ISO 9001 i ISO 14001.

Od 1998 roku LAUFEN nieprzerwanie monitoruje zużycie zasobów we wszystkich swoich procesach wewnętrznych i zewnętrznych. Ukierunkowane działania i odpowiednie inwestycje promują wydajne i zrównoważone wykorzystanie zasobów produkcji. Istotne wskaźniki związane z ochroną środowiska wyraźnie pokazują, że zakłady produkcyjne LAUFEN spełniają wymogi prawne dotyczące standardów ochrony środowiska, a w większości wypadków je przewyższają.

Produkty z certyfikatem Q-Plus spełniają standardy europejskie, a także bardziej surowe normy szwajcarskie suissetec/VSA.