PRZEMIANA ŁAZIENKI W PRZESTRZEŃ ŻYCIOWĄ

LAUFEN to niezwykle tradycyjna szwajcarska marka, której osobowość odzwierciedla się w połączeniu wyrafinowanego wzornictwa, jakości oraz funkcjonalności. LAUFEN jest marką segmentu premium należącą do koncernu ROCA, który jest jednym z wiodących producentów ceramiki posiadających globalną sieć dystrybucji.

Najważniejszym atutem firmy jest ekspercka wiedza w obszarze produkcji wyrobów sanitarnych. Od ponad 125 lat marka LAUFEN wykorzystuje najstarszy ze znanych człowiekowi materiałów plastycznych do wytwarzania innowacyjnych produktów sanitarnych w najnowocześniejszych fabrykach z legendarną szwajcarską precyzją. Podczas projektowania przestrzeni kąpielowej LAUFEN perfekcyjnie łączy doświadczenie w produkcji ceramiki z wyrafinowanym wzornictwem. Cechą, która na pierwszy rzut oka wyróżnia produkty LAUFEN, jest połączenie w szwajcarskim wzornictwie dwóch trendów: emocjonalnego południowo - włoskiego designu z północną tradycją precyzyjności i zamiłowania do prostoty.

Dla marki LAUFEN jakość oznacza wiedzę na temat produkcji i wysoki poziom praktycznych, lecz nieoczywistych korzyści, jakie gotowa łazienka oferuje klientowi. LAUFEN to również szwajcarski producent wyrobów umożliwiających oszczędne zużywanie cennego surowca, jakim jest woda. W ten sposób firma podkreśla zaangażowanie w ochronę zasobów naturalnych i produkcję przyjazną dla środowiska.

 

FAKTY I LICZBY DOTYCZĄCE LAUFEN

Forma prawna: spółka akcyjna
Rok założenia: 1892
Siedziba główna: Laufen, Szwajcaria
Zarząd: Antonio Linares (dyrektor zarządzający)
Liczba pracowników: 1 800
Obrót skonsolidowany 250 000 000 EUR
Produkty: umywalki, miski WC, bidety, wanny, brodziki, systemy hydromasażu, meble, akcesoria, armatura
Zakłady produkcyjne: Laufen/Szwajcaria, Wilhelmsburg i Gmunden/Austria; Bechyně & Znojmo/Czechy
Oddziały sprzedaży: Albania, Argentyna, Australia, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Chorwacja, Chińska Republika Ludowa, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Hongkong, Indie, Litwa, Łotwa, Macedonia, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Serbia, Singapur, Słowacja, Słowenia, Stany Zjednoczone, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy
Przedstawicielstwa na całym świecie
Wielkość produkcji: 3 miliony wyrobów ceramicznych rocznie