Biuro prasowe

Znamy już Laureatów konkursu: Zaprojektuj ekspozycję Laufen. Sprawdź wizje zwycięskich ekspozycji Laufen.

Konkurs marki Laufen dla architektów cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Projekty, które zwyciężyły cechowała harmonia, minimalizm, atmosfera niczym w raju lub na łonie natury.

Przedmiotem konkursu było wykonanie projektu boksu ekspozycyjnego produktów marki Laufen, z użyciem co najmniej 3 dowolnie wybranych produktów z serii: The New Classic, Val, Sonar lub Kartellbylaufen. Najwyżej ocenione zostały prace, które były dziełem oryginalnym, zgodne z regulaminem, były kreatywne i robiły wrażenie.

Komisja w składzie: Joanna Dec-Galuk – Dyrektor Marketingu, Marek Słaboń – Dyrektor Handlowy oraz Klaudia Bączek – Brand Communication and PR Coordinator wybrała 3 Laurentów z 89 projektów oraz dodatkowo przyznała jedno wyróżnienie specjalne i 8 wyróżnień, ze względu na wysoki poziom prac.

I miejsce: Projekt „Minimal Laufen” Celiny Kucharskiej, która otrzymuje nagrodę: bon o wartości 3000 zł do Apple Store oraz Ceramiczne lustro z podświetleniem LED, SaphirKeramik o wartości 2900 zł netto.

Założeniem projektu jest powściągliwość w aranżacji i zderzenie świata faktur, płynnych linii z taflami prostokątnych ścian i mebli. Inspiracją stały się ryflowane elementy serii Sonar, a motyw rytmicznego zdobienia pojawia się w całym wnętrzu.

II miejsce: Projekt „ Paradise” Joanny Ochoty, która otrzymuje nagrodę: Bon o wartości 2000 zł do Apple Store oraz zestaw dodatków łazienkowych The New Classic: Półkę ceramiczną, Pojemnik na szczoteczki do zębów oraz mydelniczkę ścienną – o wartości 1400 zł. netto.

Projekt inspirowany rajem i jego beztroską. To miejsce, w którym niczego nie brakuje i można odpoczywać na łonie natury.

III miejsce: Projekt „Powrót do korzeni” – Anny Potorskiej, która otrzymuje nagrodę: Bon o wartości 1000 zł. do Apple Store oraz zestaw dodatków łazienkowych The New Classic: Mydelniczkę ścienną oraz Pojemnik na szczoteczki do zębów o wartości 800 zł netto.

Autorka wyszła z założenia, że naturalne światło oraz środowisko wpływa pozytywnie na percepcję człowieka, powoduje odprężenie i ukojenie myśli. Kolekcja Kartellbylaufen przez swój minimalizm jest uniwersalna i doskonale komponuje się w takiej aranżacji.

Wyróżnienie specjalne: Projekt „Otiss”, arch. Kamil Fijak

Nagroda: Ceramiczna mydelniczka Laufen oraz Radio i ręcznik Laufen.

Wyróżnienia:

Nagroda: Ceramiczna mydelniczka Laufen

Ewelina Wolska – Projekt „Ice cave”

Gabriela Kawińska – Projekt „Treasures”

Jakub Żurawicki – Projekt „Modern New Classic”

Dina Cheliadina – Projekt „Sztuka rutyny”

Alicja Ragankiewicz – Drabowicz – Projekt 360 Laufen

Aneta Burzec – Projekt „The New Classic”

Sabina Prędka – Projekt „Wystawiennicze niebo”

Magdalena Pasiak – Projekt Moody Space

Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Pozostałym dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych edycji. Obserwujcie nas na @laufenpolska.