Aktualności i wydarzenia

Poznaj nową kolekcję łazienkową LUA

LUA to nowa, kompletna kolekcja łazienkowa firmy Laufen. Łączy w sobie świeże, ciekawe wzornictwo, markową jakość i bogactwo funkcji. Kolekcję stworzył na zaproszenie firmy, francuski projektant Toan Nguyen. Tym samym LUA stanowi harmonijną propozycję, dopracowaną w każdym szczególe – od ceramiki, poprzez armaturę po wannę.

Toan Nguyen tworzy projekty eleganckich, nowoczesnych wnętrz, których design nigdy się nie nudzi. Związany z firmą Laufen od wielu lat projektant dzieli wspólne wartości i cele z marką co przekłada się na udaną współpracę i projekty. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu powstał inteligentny, przyjazny dla użytkownika projekt łazienkowy LUA, w którym przenikają się wyraziste prostokątne formaty oraz owalne kształty.

Umywalka Lua

Proste linie, delikatne zaoblenia i promienie tworzą spójny styl dla wszystkich elementów kolekcji. Klasyczna, wyważona kolekcja daje wiele możliwości i z pewnością sprawdzi się w różnych stylach. To także rozwiązanie na każdy etap życia – od pierwszej łazienki, po rodzinną wersję czy późniejszą renowację. Estetyczne, funkcjonalnie doskonałe połączenie ceramiki z wanną i bateriami tworzy idealną harmonię.

 

Szeroki wybór umywalek.

Kolekcja LUA sprawdzi się doskonale w codziennym użytkowaniu ze względu na swoje praktyczne rozwiązania. Umywalki mają pojemne wnętrze i obszerne blaty na dodatki. Są kluczowym elementem kolekcji, bo są dostępne w wielu najpopularniejszych rozmiarach – od niewielkich 45 na 35 cm do toalet gościnnych po podwójne wersje – z dwoma nieckami lub jedną niecką i 2 bateriami. Umywalki są szlifowane od spodku i dlatego idealnie będą przylegać do blatów czy szafek. Modele wiszące owalne mogą być montowane naściennie z ozdobnym syfonem chromowanym. Ponadto w serii dostępna jest umywalka nablatowa. Idealna do nowoczesnych aranżacji.

 

Miski WC w technologii Rimless i bidety.

Miski WC z kolekcji LUA przez swój minimalny i uniwersalny zarazem design zapewniają dużą swobodę w projektowaniu łazienki. Miska WC podwieszana oferowana jest w wersji z ukrytymi mocowaniami. W komplecie jest pomocny system montażowy LAUFEN EasyFit. Dzięki temu model zyskuje na wyglądzie, a pozbawiony zagłębień do montażu śrub jest łatwiejszy do utrzymania w czystości. Model oferowany jest w wersji standardowej, jak i ze zredukowaną głębokością przez co nie zajmuje wiele miejsca. Miska WC doskonale komponuje się z deską WC w wersji SLIM. Do kompletu możemy dobrać także pasujący do całości praktyczny bidet. W kolekcji są także inne warianty misek WC – stojących i wiszących tak, aby każdy wybrał wersje wygodną dla siebie. Wersja kompaktu stojącego zawiera wersję odpływu vario czyli z możliwością odpływu poziomego i pionowego

miska wc i bidet LUA

Eleganckie wanny dla najlepszego komfortu i dobrego samopoczucia

Kolekcja LUA pozwala na korzystanie z komfortowej wanny wolnostojącej. Wykonana jest z plastycznego materiału Marbond firmy Laufen. Mogą się w niej kąpać nawet dwie osoby równocześnie, ponieważ ma wyprofilowane siedziska po przeciwnych stronach, a odpływ znajduje się pośrodku. Dzięki dużej, równej powierzchni podłogi i wysoce antypoślizgowemu materiałowi można wygodnie korzystać z prysznica. Zwolennicy prysznica mogą do serii Lua dobrać brodzik brodziki Pro, które idealnie się komponują.

wanna wolnostojąca LUA

Wyjątkowe baterie

Laufen i Toan Nguyen zaprojektowali również kolekcję baterii, która pasuje do umywalek, bidetów, wanien i pryszniców. Mają smukłe, minimalistyczne kształty i ergonomiczne uchwyty. Co więcej, używanie tych baterii umywalkowych pozwoli użytkownikom zmniejszyć zużycie energii. Dzięki specjalnej technologii Eco+ bateria otwiera się zawsze zimnym strumieniem, gdy uchwyt znajduje się w położeniu centralnym. Ciepła woda popłynie tylko wtedy, gdy uchwyt zostanie przekręcona w lewo. Baterie umywalkowe oferowane są w 3 wysokościach i mogą być komponowane w różnych opcjach.

bateria umywalkowa LUA