Wzornictwo i innowacje

OSZCZĘDNOŚĆ WODY I ENERGII W ŁAZIENCE

Ze zintegrowanymi funkcjami ECO, ECO+ i FlowControl. Wnieś swój wkład do oszczędzania wody i energii: nawet najmniejsze działania mogą mieć duże znaczenie.

Firma LAUFEN już od dawna stara się racjonalnie wykorzystywać cenne zasoby. Dzięki wprowadzonym do baterii funkcjom takim jak ECO, ECO+ i FlowControl oszczędne zużycie wody i energii staje się proste.

ECO

Funkcja Eco to proste i inteligentne rozwiązanie dedykowane dla gospodarstw domowych, które przyczynia się do oszczędności. Dzięki zastosowaniu wodooszczędnych perlatorów, które napowietrzają wodę oraz specjalnych ograniczników temperatury armatura ECO umożliwia zmniejszenie zużycia wody i energii o około 30%. Dodatkową zaletą jest to, że produkty są szczególnie trwałe i wymagają niewielkiej konserwacji.

funkcja eco baterii laufen

ECO+

Dzięki funkcji ECO+ firma LAUFEN idzie o krok dalej. Armatura wyposażona w tę funkcję całkowicie zapobiega niepożądanym poborom ciepłej wody, ponieważ gdy uchwyt znajduje się w podstawowym, centralnym położeniu, uruchamiana jest tylko zimna woda. Ten tak zwany rozruch zimną wodą jest najlepszym rozwiązaniem dla oszczędnego zużycia zarówno energii, jak i wody, dla gospodarstw domowych oraz w miejscach półpublicznych i publicznych, takich jak restauracje czy hotele.

funkcja eco+ baterie laufen

FlowControl

Funkcja FlowControl (kontrola przepływu) działa jak hamulec ilościowy, odczuwalny jest opór podczas regulacji strumienia wody. Takie rozwiązanie zapewnia mniejsze zużycie wody, ponieważ pełne ciśnienie i pełna ilość wody są aktywowane tylko poprzez świadome pchnięcie uchwytu poza ogranicznik przepływu. Armatura z funkcją FlowControl posiada odpowiednie oznaczenie.

kontrola przepływu baterie laufen

Kolekcje baterii LAUFEN z funkcjami oszczędzania wody i energii

Seria CITYPLUS posiada funkcję ECO, która zmniejsza zużycie wody i energii o około 30% dzięki wodooszczędnym regulatorom strumienia, kontroli przepływu (FlowControl) i temperatury.

Armatura posiadająca funkcję ECO+ oznacza, że zimna woda jest udostępniana, gdy dźwignia znajduje się w centralnym położeniu podstawowym. Ciepła woda jest dostarczana tylko wtedy, gdy uchwyt jest przekręcony w lewo. Linie baterii PURE, LAURIN i LUA są również wyposażone w tę przyjazną dla środowiska funkcję uruchamiania zimną wodą.

Etykieta energetyczna
Wszystkie baterie LAUFEN są oznaczone etykietą energetyczną, która klasyfikuje zużycie energii. Celem etykiety energetycznej jest uświadomienie konieczności oszczędnego korzystania z (ciepłej) wody.

Bateria Pure
bateria LUA
bateria sityplus
pure kran
cityplus