Wzornictwo i innowacje

Oszczędne spłukiwanie, w trosce o domowy budżet i środowisko

Łazienka to pomieszczenie w domu, mieszkaniu, w którym zużywamy najwięcej wody. Na samo spłukiwanie toalety gospodarstwo domowe zużywa średnio nawet 30% wody.

Najnowsza generacja misek wc LAUFEN została przystosowana do oszczędnego spłukiwania 4,5 a w przypadku niektórych modeli nawet do 4 litrów wody.  W porównaniu z klasycznym spłukiwaniem 6/3 litra, nowoczesne miski wc zapewniają znaczną oszczędność wody. Zakładając, że w ciągu roku średnia ilość spłukiwań w gospodarstwie domowym wynosi 5 000, jesteśmy w stanie zaoszczędzić co najmniej 6 000 litrów wody rocznie.

Ograniczające zużycie wody toalety LAUFEN zostały oznaczone symbolem zielonego logo 4,5/3l lub 4/2l. Oznaczenie to spełnia nie tylko wymagania określone w normach EN 997, ale jest to również niezawodny i przejrzysty sposób dla konsumentów i profesjonalistów, aby wyraźnie podkreślić redukcję zużycia wody.

Żyjemy w czasach gwałtownych zmian klimatycznych. Dlatego wszyscy powinniśmy mieć na uwadze troskę o środowisko naturalne. Możemy to robić każdego dnia. Z myślą o tym toalety, zbiorniki i pisuary LAUFEN zostały tak zaprojektowane, aby zoptymalizować zużycie wody, która jest zasobem ograniczonym. Produkty te mogą być równie dobrze wykorzystywane przy pełnym spłukiwaniu. Jednak wybierając opcje mniejszego zużycia wody dbamy nie tylko o środowisko naturalne ale także o nasz domowy budżet.