Aktualności i wydarzenia

ILBAGNOALESSI ewoluujący klasyk

Dwadzieścia lat po premierze, jedna z najbardziej udanych kolekcji marki Laufen, ILBAGNOALESSI projektu Stefano Giovannoniego. Kultowa kolekcja przeszła zmiany; została wyposażona w najnowsze technologie, kształty modeli ceramicznych są teraz lżejsze i doskonale komponują się z rzeźbionymi meblami.
Milano Design Week Laufen

Design Week w Mediolanie był idealną okazją do zaprezentowania 2002 roku, kolekcji ILBAGNOALESSI. To efekt współpracy legendy czyli włoskiej marki Alessi i szwajcarskiego eksperta branży łazienkowej marki LAUFEN. Pod okiem Stefano Giovannoniego, obie marki stworzyły pełną serię łazienkową, w której znajdziemy ceramikę łazienkową, wanny, kabiny prysznicowe, meble, baterie i akcesoria. ILBAGNOALESSI w nowej odsłonie daje nowe możliwości projektowe. Pełna oferta, którą można w różny sposób komponować to zupełnie nowe podejście do projektowania łazienki.

Mimo, iż minęło 20 lat to Laufen wciąż udowadnia, że ma innowacyjne podejście do projektowania. W tym czasie wiele się zmieniło w sektorze łazienkowym zarówno w obszarze samego projektowania jak i produkcji. Jedną z tych innowacji jest opatentowana przez firmę LAUFEN ceramika SaphirKeramik®. To rewolucyjna nowa formuła ceramiki, która zmienia charakterystykę materiału, powoduje, że jest twardsza, dzięki minerałowi, którym jest korund. Nowy skład ceramiki daje możliwości plastycznego kształtowania materiału, co przekłada się na kreowanie projektów bez limitów. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia projektanta. Zastosowanie SaphirKeramik w procesie projektowym przy odnowionej kolekcji ILBAGNOALESSI przyniosło nowe, lżejsze formy, ale kontynuując pierwotny projekt. Zgodnie z najwyższymi standardami LAUFEN ILBAGNOALESSI został również wzbogacony o nowe elementy wyposażenia, najnowocześniejszą technologię łazienkową oraz nowe kolory i wykończenia.

Odnowiona kolekcja ILBAGNOALESSI została zaprezentowana w LAUFEN Space Milan z okazji Fuorisalone 2022.

LAUFEN_ILBAGNOALESSI
LAUFEN_ILBAGNOALESSI
LAUFEN_ILBAGNOALESSI
LAUFEN_ILBAGNOALESSI