Wzornictwo i innowacje

Cechy produktów: Wellness

Aby podkreślić swoją innowacyjność, LAUFEN nieustannie tworzy produkty premium, które zapewniają najwyższy poziom komfortu i funkcjonalności w łazience.

Wellness

MATERIAŁY DO PRODUKCJI WANIEN I BRODZIKÓW

Przy wyborze materiału, z którego wykonana jest wanna lub brodzik, użytkownik zazwyczaj kieruje się swoimi preferencjami i przeznaczeniem produktu. Aby zapewnić właściwe rozwiązanie w każdej sytuacji, firma LAUFEN oferuje różne materiały wannowe:

Wanny i brodziki akrylowe:
Wanny i brodziki wykonane z akrylu sanitarnego cechują się właściwościami izolacyjnymi i ciepłą powierzchnią. Wraz z podkładem z twardej pianki materiał ten pomaga zachować temperaturę wody przez długi czas. Akryl sanitarny firmy LAUFEN ma jednolity kolor, jest odporny na światło i blaknięcie i łatwy w czyszczeniu.

Wanny i brodziki stalowe:
Wanny i brodziki wykonane z emaliowanej stali są higieniczne, odporne na działanie kwasów, zadrapania, uderzenia i ścieranie. Stalowe wanny marki LAUFEN produkowane są z ciężkiej stali emaliowanej o grubości 3 mm i 3,5 mm. Wyjątkowo dobrze zachowują wymiary i produkowane są z powłoką antypoślizgową. Ponadto mogą zostać opcjonalnie wyposażone w strukturalny system izolacji dźwiękochłonnej.

Wanny i brodziki wykonane z materiału typu Solid Sufrace:
Kąpiel w wannie wykonanej z materiałów typu Solid Surface daje wrażenie przebywania w naturalnym akwenie. Dzięki wysokiej zawartości cząsteczek mineralnych powierzchnia wanny czy brodzika jest gładka. Materiał pozwala także na niezwykłą swobodę wzorniczą: można z niego wykonać prawie każdy kształt – od bardzo organicznych po niezwykle proste i strukturalne.
Ponadto nieporowata powierzchnia materiału jest higieniczna, trwała, odporna na działanie promieni UV, odporna na zadrapania i łatwa do utrzymania w czystości.

Brodziki ceramiczne:
Nowoczesne brodziki wykonane z ceramiki sanitarnej harmonijnie wpasowują się w twoją łazienkę. Podobnie jak wszystkie inne produkty ceramiczne marki LAUFEN cechują się szczególną trwałością i wysoką jakością. Nasze atrakcyjne brodziki mają wygodną wysokość, a na zamówienie mogą zostać wyposażone w powłokę antypoślizgową.

Hydromasaż – wellness w domu

LAUFEN łączy w sobie ożywczą energię wody, powietrza i  chromoterapii by zapewnić ci orzeźwiający masaż we własnej wannie. Całkowicie prywatna uczta dla zmysłów. Podwodny masaż łączy w sobie ożywczą moc wody i powietrza, by sprawić, że poczujesz się lepiej. Właśnie to dadzą ci najwyższej jakości wanny marki LAUFEN.

Dysze powietrzne:
Wyjątkowy system masażu powietrznego firmy LAUFEN, który składa się nawet z 90 dysz powietrznych zamontowanych w podstawie twojej wanny jest niezwykle skuteczny i wygodny. Dzięki dużej liczbie otworów całe twoje ciało jest masowane równomiernie ciepłym ozonowanym powietrzem, które wprowadzane jest do wody poprzez przewody powietrzne znajdujące się pod dnem wanny. Nasze wanny nie mają żadnych metalowych dysz wystających poza podstawę wanny. Intensywność masażu powietrznego  można płynnie kontrolować w stu procentach. System masażu powietrznego osusza się sam, dzięki czemu jest wyjątkowo higieniczny i łatwy w utrzymaniu.

Dysze wodne:
W przeciwieństwie do systemu masażu powietrznego system masażu wodnego wykorzystuje strumienie wody dla uzyskania pożądanego działania masującego. W zależności od modelu twoja wanna może posiadać od  10 do 14 masujących dysz wodnych. Znajdują się one po bokach wanny. Aby ustawić kierunek strumienia, wystarczy ręcznie przekręcić dyszę. Zasadniczo nie zaleca się kierowania dysz prostopadle do ciała, najlepiej jest je ustawiać lekko pod kątem. Intensywność masażu wodnego można regulować za pomocą sterowania elektronicznego.
W celu zwiększenia lub zmniejszenia średnicy strumienia wody wystarczy przekręcić wewnętrzny element dyszy w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnym.

Mikrodysza obrotowa:
Mikrodysze obrotowe zainstalowane są w strefach pleców i stóp wanny, a intensywność ich pracy można regulować ręcznie poprzez przekręcenie wewnętrznej części dyszy. Dla zapewnienia dodatkowej wygody te bardzo płaskie dysze pieszczą cię relaksującym, delikatnym masażem.

Systemy hydromasażu LAUFEN są dostępne dla wszystkich modeli wanien akrylowych oraz wykonanych z materiału typu Solid Surface.

Przy zamawianiu systemów z hydromasażem firma LAUFEN zawsze zaleca stosowanie wanien z panelami akrylowymi lub instalowanie zdejmowanych ścianek z płyt gipsowo-kartonowych dla zapewnienia łatwiejszego dostępu na wypadek, gdyby konieczne było przeprowadzenie czynności konserwacyjnych. Jeżeli nie można uniknąć zabudowania wanny, wówczas podczas instalacji należy zaplanować duże otwory rewizyjne o minimalnych wymiarach 50 x 50 cm, by zapewnić dostęp do elementów technicznych urządzenia. Instalacja dodatkowej kratki wentylacyjnej jest obowiązkowa.

Iluminacje świetlne

Kolorowe podświetlenie działa na wszystkie zmysły. LAUFEN oferuje dwa typy oświetlenia: zanurzone pod wodą lampy LED oświetlające wodę, albo pas diod LED w otworze przelewowym (wykorzystane w wannach z serii Kartell by LAUFEN), który tworzy relaksującą atmosferę. Zazwyczaj kolory diod LED zmieniają się płynnie; można jednak także wybrać jeden kolor za pomocą systemu sterowania lub pilota.

Nośnik ze styropianu

Dobrze zainstalowana i idealnie zaaranżowana łazienka pomaga stworzyć zrównoważoną i harmonijną atmosferę. Właśnie dlatego firma LAUFEN oferuje odpowiednie nośniki styropianowe dla wanien przeznaczonych do zabudowy (z wyjątkiem wanien z hydromasażem). Nośniki znacznie upraszczają montaż wanny: jest on szybszy i czystszy, ponieważ nie wymaga murowania, a kładzenie płytek jest znacznie łatwiejsze na idealnie prostej powierzchni tych niewidocznych podpór.

Elektroniczne czujniki sterujące

Czujniki dotykowe w systemie sterowania hydromasażem umieszczone są na krawędzi wanny, by nie zaburzać jej estetycznego wyglądu. Takie rozwiązanie jest nie tylko proste i pomysłowe, ale także bardziej bezpieczne. Ponadto czujniki są odporne na zarysowania i łatwe w utrzymaniu ich czystości. Sterowanie hydromasażem odbywa się poprzez lekkie dotknięcie podświetlonych symboli na krawędzi wanny.